Sürücü tanımlama: vardiya değişim raporu, çalışma ve dinlenme programı, araç güvenliği

 • Sürücü tanımlama: vardiya değişim raporu, çalışma ve dinlenme programı, araç güvenliği

  Sürücü tanımlama: vardiya değişim raporu, çalışma ve dinlenme programı, araç güvenliği

  Çoğu zaman, birkaç sürücünün bir kurumsal araç kullandığı bu tür durumlar vardır. Bu, aracın daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bununla birlikte, bir şirkette bir dizi soruna da yol açabilir. İş sürecini ve çalışanların sorumluluğunu izlemek daha zor hale geliyor. Sürücü tanımlama, bu sorunların ve risklerin üstesinden gelmeye yardımcı olur. Sürücüleri belirlerseniz, sistem yöneticilerin verimliliği daha doğru bir şekilde izlemelerine, çalışma süresi düzenlemelerini izlemelerine ve güvenliği teşvik etmelerine yardımcı olur.

  Öyleyse sorunu tanımlayalım:

  • Çalışanlarınız bir aracı ayrı ayrı kullanıyor. Bir çalışanın ücretini bulmanın kolay bir yolunu arıyorsunuz. Tüm çalışma vardiyalarını kontrol etmek ve işin doğru şekilde yapıldığından emin olmak istiyorsunuz;
  • Sürücünün işe ve dinlenme gereksinimlerine bağlı kaldığını bilmeniz gerekir. Çalışan ve araç güvende olmalıdır.
  • Aracı kim kullanıyor? Filoya yalnızca çalışanlarınızın erişebileceğinden emin misiniz?

  Bu özellik, yukarıdaki tüm sorunları çözer.

  Bir çalışan kartı oluşturun ve ardından sürücüyü tanımlayın

  Öncelikle sürücüyü sisteme eklemelisiniz. Bir çalışan kartı oluşturun ve formdaki alanları doldurun: ad, soyadı vb.

   

  Tüm sürücünün açıklamasını manuel olarak doldurabilir veya çalışanların tüm listesini XLS formatında yükleyebilirsiniz. Sürücü tanımlaması otomatik ise donanım anahtarı numarasını belirtin. Evet, söylemeyi unuttum – bir sürücüyü belirlemenin iki yolu vardır:

  Otomatik tanımlama

  İzleyicinizi örneğin RFID veya iButton okuyucuya bağlayın ve çalışanlarınıza aktif etiketler sağlayın. Çalışan kartında etiket numarasını belirtin. Bir sürücü vardiyasını alır: etiketi aracın içindeki okuyucuya takın ve veriler sisteme gider. Bir sonraki vardiya başlamaya hazırdır, başka bir sürücü de aynı şeyi yapar – şeffaf raporlar alırsınız.

  Manuel tanımlama

  GPS cihazı sürücü kimliği özelliğini desteklemiyorsa, sürücüyü Web arayüzü üzerinden manuel olarak atayabilirsiniz. İzleme uygulamasında soldan bir nesne seçin ve ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ekranın altındaki pencere öğesi çubuğundaki nesneye bir sürücü atayın. Müşteri, sistem raporlarındaki tüm atamalara göz atabilecektir.

  Kim sürer, vardiyaları kim bitirir, kim çalışır ve dinlenir

  Her zaman nöbet tutabilirsiniz:

  • kim sürer: Şu anda hangi çalışanın araç kullandığını öğrenmek için ekranın altındaki pencere öğesine göz atın;
  • her çalışanın her bir vardiyası ekranda: Bir sürücünün direksiyona geçtiğini ve bittiğini görürsünüz. Bu belirli zaman diliminde aracı kimin kullandığını bilmek için bir Sürücü vardiya raporu oluşturabilirsiniz. Ayrıca uyarıları da ayarlayabilirsiniz. Sürücü vardiyayı alır veya bitirir, e-posta veya akıllı telefon üzerinden SMS ile bildirim alırsınız;

   

  Çalışanlar iş ve dinlenme gereklerine uyuyorsa. Bir sürücü zaman zaman durmalıdır. Sürücü Kimliği özelliği zaten mevcut raporlara yerleştirilmiştir. Örneğin, Seyahat raporu oluştururken “Sürücüye göre sırala” seçeneğini işaretleyebilir ve sürücünün hiç dinlenmeden direksiyonda ne kadar süre kaldığını görebilirsiniz.

   

   

  • İşi kim yaptı: Gün içinde birkaç sürücü bir araç kullanıyor mu? Raporda, görev sırasında hangi sürücünün direksiyonda olduğunu görebilirsiniz.

   

  Özetlemek gerekirse: Yeni özellik ne kadar kâr sağlıyor?

  Kurumsal ulaşımın kullanımını kontrol edebilirsiniz:

  • Sürücü vardiya değişikliği raporu, her çalışanın nakliyeyi ne kadar zaman ve hangi aralıklarla kullandığını gösterir;
  • Vardiya sırasındaki tüm olayları rapor edin: SOS düğmesi, hızlanma, sert sürüş;
  • Çalışma süresi kontrolü: her sürücü için yolculuk listesi, kat edilen mesafe, seyahat süresi.

  Analiz verilerini şu amaçlarla kullanın:

  • Ücret hesaplamasında muhasebecinin çalışmasını basitleştirin;
  • Dinlenmeden uzun seyahatleri hariç tutun ve kazaları azaltın;
  • Kendinizi yetkisiz kullanımdan koruyun. İlk önce kimin sürdüğünü biliyorsunuz. İkinci olarak, otomatik tanımlama “motor blokajını” destekleyebilir. Kontağı açmak ve aracı çalıştırmak için sürücünün anahtar etiketi RFID okuyucuya takması gerekir. Ancak, GPS cihazının bu özelliği desteklediğinden emin olmanız gerekir.

   

  Hala sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  Leave a comment

  Required fields are marked *