Güncellenmiş Bakım Modülü: Etkili Planlama ve Maliyet Kontrolü

 • Güncellenmiş Bakım Modülü: Etkili Planlama ve Maliyet Kontrolü

  Güncellenmiş Bakım Modülü: Etkili Planlama ve Maliyet Kontrolü

  Filo bakımı tüm nakliye ve lojistik endüstrileri için bir öncelik arz etmektedir. Filolar büyüdükçe lojistik, araba paylaşımı ve nakliye şirketleri ile diğer taşımacılık şirketleri de onarım ve denetimleri yönetme ihtiyacı ile karşı karşıyadır. Bununla birlikte, bilgilerin girilmesi ve alınması için geçen saatler dikkate alındığında bakımı manuel olarak takip etmek maliyetlidir. Bu süreç, kilometre sayacı okumalarını not etmek veya bir sorunu test etmek ve teşhis kodlarını araştırmak için her gün araçlara giden bir kişiyi görevlendirmeniz gerektiği anlamına gelir. Ancak bu çok da verimli olmamaktadır.

  Servis çalışmalarını çok kolay bir hale getirmek ve maliyetleri etkin bir şekilde yönetmek için Bakım modülümüzü kullanmanızı öneririz . Bildiğiniz gibi, bu özellik şirketlerin telematik verilerine dayalı önleyici bakım ve onarımları kolayca programlamasına ve izlemesine izin vermek için oluşturulmuştur. Şimdi, bu modül daha da kullanışlı güncellemelerle hizmetinizdedir! Daha yakından bakalım.

  Bir Toplu Araç için Servis Çalışmaları Yaratma

  Bugün çoğu şirket, bir kurumsal filo için aynı marka ve modelden araç satın almayı tercih ediyor. Bu durumda, aynı hizmetler neredeyse aynı zaman aralıklarında gerçekleştirilecektir. Ortaklarımızdan gelen geri bildirimlere dayanarak, bu tür işleri aynı anda birkaç araç için planlamanın daha uygun olacağına karar verdik.

  Şimdi, Bakım modülünde, bir teknisyen, listeden gerekli nesneleri seçerek bir grup araç için aynı servis çalışmalarını oluşturabilir. Ayrıca, kullanıcılar “Otomatik Tekrar/Autorepeat” seçimini açarak oluşturulan hizmeti tekrarlanabilir hale getirebilirler. Bu, araçların günlük bakımını otomatikleştirerek rutin operasyonlara harcanan zamanı azaltacaktır.

  Planlanmamış Bakım Hakkında Sekmeleri Tutma

  Düzenli olarak servis edilen araçlar bile planlanmamış arızalarla karşılaşabilir: far lambaları yanar, lastikler aşınır, çizilme, boya vb. Kural olarak, bu tür küçük onarımlar bir kereye mahsus yapılır ve maliyetleri önceden planlanmaz. Büyük filolarda bu, çalışan tarafından otoritenin kötüye kullanılmasına yol açabilir. Örneğin, bir tamirci normalde gerçekleşmeyen bir lastiğin patladığını rapor edebilir.

  Daha fazla şeffaflık sağlamak için, bir hizmet çalışmasını “Planlanmamış/Unplanned” olarak işaretleme özelliğini ekledik. Bu, filo sahibinin planlanmamış tüm hizmetlere ve maliyetlerine tek bir kontrol listesinde göz atabileceği anlamına gelir. Böylelikle şirketler, hile ve bütçe giderlerini önlemek için plansız işleri hızlı bir şekilde izleyebilirler.

  Birçok nedenden dolayı plansız çalışmalara önem vermek elzem hale gelebiliyor . Planlanmamış bakımdan kaynaklanan araç arıza süreleri her kuruluş için bir maliyetlidir. Örneğin, agresif sürüşün neden olduğu beklenmedik onarımlar, özellikle onarımların bir kereden fazla yapılması gerekiyorsa, en alt çizgiden uzaklaşır. Lastikler, türbinler ve yaprak yaylar/süspansiyonlar bu pervasız sürüşten en çok acı çeken unsurlardan biridir. Bakımları daha iyi yönetmek için Navy Track, müşterilerine, her sürücünün sürüş davranışı üzerinde etkili bir kontrolünü sağlamak için ECO sürüş modülü özelliğinin kullanılmasını öneriyor.

  Gelişmiş Bütçeleme + Çalışmanın İspatı

  Platformda bir servis çalışması oluştururken, mekaniğin maliyetini belirtmesi gerekir. Bu, filo sahibinin genel araç bakımı için bir bütçe tahmin etmesine izin verir, ancak hizmetler için ödenen fiyatın makul olup olmadığını doğrulamaya izin vermez. Bu durumda, tamircilerin onarım sonuçlarının fotoğrafları da dahil olmak üzere yapılan işin ayrıntılarını sağlaması çok önemlidir.

  Şu andan itibaren kullanıcılar servis çalışmalarına dosya ekleyebilirler . Bunlar faturalar, servis ve tamir istasyonlarından gelen faturalar, yapılan iş onayları, sözleşmeler, onarım sonuçlarının fotoğrafları vb. olabilir. Toplamda, her biri 16 MB olan en fazla 10 dosya bir servis çalışmasına eklenebilir. Bu şekilde filo sahibi, maliyetin makul olup olmadığını kolayca ve hızlı bir şekilde doğrulayabilir ve çalışmanın gerçekten yapıldığını doğrulayabilir.

  Gördüğünüz gibi, hem küçük hem de orta ölçekli işletmeler için kullanışlı olan Navy Track Bakım modülünü kullanarak önleyici bakımın nasıl yönetileceği ve maliyetlerin nasıl azaltılacağı konusunda birçok seçenek bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, şimdi mekanik ve garaj amirleri ana faaliyetlere odaklanmak için daha fazla zamana sahip olurken, filo sahibi operasyonel giderler üzerinde etkili bir kontrol elde edecektir.

  Yeni işlevlerle geliştirilmiş güncellenmiş Bakım modülümüzü kullanarak etkili planlama ve maliyet azaltma için kapsamlı bir hizmet alabilirsiniz .

  Leave a comment

  Required fields are marked *